Add

2016 m. vasario 27 d., šeštadienis

Mūsų šeimos savaitės pietų meniu (8 savaitė)


Prabėgo beveik du mėnesiai, kai kiekvieną savaitę planuoju šeimos meniu ir pirkinių krepšelį. Buvo savaičių kai planavimas, o vėliau gaminimas vyko tvarkingai, o buvo savaičių kai namuose įsisukdavo šioks toks chaosas ir tekdavo patiekalus perstumdyti, nukelti ar visai jų atsisakyti.  Tačiau nebuvo nė dienos, kad suabejočiau planavimo nauda ir nustočiau tą daryti. 

Svarbu surasti sau tinkančią ir veikiančią sistemą, o jei planus savaitės eigoje tenka truputį pakoreguoti, nežiūrėti į tai kaip į didelę tragediją. Gyvenimas toks jau yra - gali planuoti, bet spontaniškų, netikėtų situacijų išvengti nepavyks. Ir visai nereikia jų vengti, reikia jas priimti. 

Taip pat yra ir su meniu planavimu - planuoti reikia, bet nereikia pulti į paniką, jei kas nors nutinka: suserga vaikas, atsiranda kitų darbų, išvykstate į svečius, išsiruošiate į spontanišką kelionę ar tiesiog neturite nuotaikos gaminti. Nesvarbu, tai smulkmenos, meniu visada galima koreguoti.

Tokiais atvejais ateinančiomis dienomis aš gaminu (perkeliu į priekį) tuos patiekalus, kuriems gaminti reikia daugiau šviežių produktų: mėsos, žuvies, daržovių, kad nesugestų. Patiekalai, kurių produktai šaldiklyje, spintelėje, ne taip greitai gendantys, gali palaukti ir savaitės pabaigos. 

Prisiminkite, jog Jūsų sudarytas meniu tarnauja Jums, o ne Jūs jam vergaujate. 

Aš šį savaitgalį gaminsiu kelis greito maisto patiekalus: aliejuje keptą vištieną ir naminius mėsainius. Kadangi tokius patiekalus valgome gana retai, nematau problemos. Be to gaminsiu namie pati, bus ne tik skanu, bet ir sveikiau ir ramiau valgyti. 

Taigi, mūsų šios savaitės pietų meniu toks:

* (N) reiškia, kad patiekalą gaminsiu pagal naują, dar nebandytą receptą


PENKTADIENIS

Pietūs ne namie

ŠEŠTADIENIS

Kiaulienos pjausniai su žaliosiomis salotomis (N) (pjausnių receptas čia ir salotų čia)
Aliejuje kepta vištiena (N) (receptas čia) 

SEKMADIENIS

PIRMADIENIS (Be mėsos)

Menkės karis su špinatais ir ryžiais (N)

ANTRADIENIS

TREČIADIENIS


KETVIRTADIENIS


Komentarų nėra :

Rašyti komentarą

Printfriendly