Add

2016 m. vasario 14 d., sekmadienis

Knygos apžvalga: Annabel Karmel 'Annabel's Family Cookbook'Šiandien noriu pakalbėti apie knygas. Knygos - tai dar viena neatskiriama mano gyvenimo dalis. Skaitau nuo mažumės, myliu knygas ir be jų savęs neįsivaizduoju

Labai gerai prisimenu akimirką ir tą lemtingąją knygą, kuri ir įžiebė absoliučią meilę knygoms. Tai nutiko antroje klasėje, o toji knyga buvo E. Raud 'Cypliukas'. Ir nors vargiai beprisimenu jos istoriją, veikėjus, tačiau niekada neužmiršiu to šilto kirbesio širdyje, kai užverčiau paskutinį knygos puslapį. Tądien užgimė noras skaityti ne dėl kitų įsakymų ar mokytojų prievartos, o dėl savęs. 

Tuomet prasidėjusi kelionė metų metais tęsėsi ir netgi nubloškė mane į patį knygų rojų bei supažindino su darbu knygyne. Ten dirbę žmonės neduos man sumeluoti, darbas knygyne - be galo įdomus ir kažkoks magiškas. Tai buvo viena geriausių patirčių mano gyvenime. Per keletą metų išmokau neįkainojamų gyvenimo pamokų, susipažinau su įvairiausiais ir nuostabiausiais žmonėmis, pakeičiau požiūrį į daugybę dalykų: į vienus iškart, į kitus, deja, tik laikui bėgant. Ten liko galybė sentimentų, dramų, juokų, šypsenų, diskusijų, net pykčių ir ašarų... Tačiau viskas suvyniota-įvyniota tokiame magiškame, spalvingame ir šiltame knygyno gyvenime, jog su nostalgija tai prisimeni, ilgiesi ir su mielu noru kada nors ten sugrįžtum. 

Taip buvo... Dabar yra truputį kitaip, tačiau smagus ir geras laikas su knygomis ir toliau tęsiasi. Kartais jis įgauna ir rašytinį pavidalą mano knygų tinklaraštyje, o nuo šiol retkarčiais pasirodys ir čia. 

Nusprendžiau su Jumis pasidalinti kulinarinių knygų apžvalgomis. Seniai apie tai galvojau, norėjau, planavau, o šiandien galutinai apsisprendžiau veikti! 'Mažiau galvok, daugiau daryk!', skambėjo nuo ryto galvoje. Ir neįsivaizduojate kaip malonu, kai pagaliau tavo mintys virsta 'apčiuopiamu kūnu'.  

Daugiau apie pačią idėją. Retkarčiais čia pasidalinsiu kulinarinių knygų apžvalgomis, vertinimais ir rekomendacijomis. Pateiksiu savo nuomonę apie knygas, jos autorius, receptus, nuotraukas, skonius. Dalinsiuosi tik tomis knygomis, su kuriomis esu pati praktiškai susipažinusi, t.y. būsiu iš jos gaminusi ir greičiausiai ne vieną kartą. 

Kodėl tai darau. Man patinka knygos (visokios), patinka apie jas kalbėti ir rašyti. Kadangi nemažai gaminu iš kulinarinių knygų, jaučiu, jog galiu su Jumis pasidalinti savo patirtimi, nuomone ir kažką naudingo parekomenduoti.
Be to noriu savo skaitytojams pateikti vis naujesnių projektų ir idėjų, jog šis tinklaraštis būtų kuo įvairesnis ir įdomesnis.

Pirmoji knyga, kurią nutariau apžvelgti - Annabel Karmel 'Annabel's Family Cookbook'. Viena iš paskutinių mano atrastų ir jau pamėgtų knygų.


Knygos pliusai. Paprasti, greiti (vos per 30 minučių pagaminami), nesunkūs receptai skirti visai šeimai. Patiekalai pritaikyti tiek suaugusiems, tiek patiems mažiausiems. Visi mano gaminti patiekalai iš šios knygos buvo arba labai skanūs, arba skanūs. Nebuvo nė vieno, kuris nuviltų.
Beveik visi receptai lydimi gražių, įkvepiančių nuotraukų. Man asmeniškai tai svarbu, nes maistą pirma pradedu valgyti akimis. Nuotraukos ne tik motyvuoja gaminti, bet ir padeda aiškiau suvokti, kaip patiekalas turėtų atrodyti.
Recepto instrukcijos paprastos ir aiškios.
Daug vegetariškų, sveikų receptų, tinkančių lengviems pietums, užkandžiams ar pietų dėžutei.


Knygos minusai. Jeigu turite kitų A. Karmel knygų ypač senesnių, peržiūrėkite ir palyginkite knygų turinius. Teko vartyti ir pati turiu kelias kitas A. Karmel knygas, pastebėjau, jog receptai kartojasi, praktiškai identiški kitose jos knygose.  


Knygos vertinimas. 5/5


Kam rekomenduoju? Mamoms, šeimoms, skubantiems, neturintiems daug laiko gaminimui, norintiems skanaus, paprasto maisto, turintiems mažų vaikų ir ieškantiems idėjų, kaip sveikai ir skaniai juos pamaitinti.


Lietuviško knygos vertimo, deja, dar nėra.

Iš šios knygos jau išbandžiau 18 skirtingų patiekalų, kuriuos gaminau tikrai ne po vieną kartą, būtinai gaminsiu ir daugiau patiekalų. O šie, žemiau pateikti, mano atkurti knygos receptai yra ir šiame blog'e:

Nuotraukos iš knygos:2 komentarai :

  1. Labai įdomiai susiskaitė ir tikrai lauksiu naujų įrašų/įžvalgų/vertinimų apie knygas. Viliuosi,kad bus ne tik užsienio autoriai :)

    AtsakytiPanaikinti
    Atsakymai
    1. Kadangi UK gyvenu, natūralu dauguma mano knygų anglų kalba. Ir man labiau patinka. Manau bus ir lietuviškų.

      Panaikinti

Printfriendly