Add

2016 m. sausio 29 d., penktadienis

Mūsų šeimos savaitės pietų meniu (4 savaitė)Ketvirta meniu planavimo savaitė. Laukia įdomi, atradimų arba nusivylimų savaitė, nes gaminsiu daug naujų patiekalų. O kokie įspūdžiai po praeitos savaitės? Trumpai...


Savaitė prabėgo daug sklandžiau nei prieš tai buvusi. Viską gaminau pagal planą. Na, beveik viską. Pirmadienio patiekalą (daržovių ir lęšių pyragą) teko praleisti, nes buvo pakankamai likučių iš savaitgalio. Daugiau viskas tvarkingai, kaip ir buvo planuota. 

Toks pastebėjimas planuojant jau ketvirtąjį meniu - vis mažiau sugaištu laiko planavimui. Jeigu pirmąjį kartą varčiau knygas, ieškojau naujų recepto, sukau galvą, ką gaminti, kaip suskirstyti dienas laaaabai ilgai, tai dabar viskas daug sklandžiau ir lengviau. Dažniausiai savaitės eigoje jau turiu minčių, ką galima būtų gaminti kitai savaitei. Kadangi esu daugmaž pasiskirsčiusi dienas pavyzdžiui, šeštadienį - kepu orkaitėje, sekmadienio pusryčiam - blynai, pirmadienis - vegetariškas, be mėsos, trečiadienis - žuvies patiekalas, tereikia prisiminti receptus ar paieškoti naujų. Dar visada pažiūriu, kad būtų ryžių, makaronų, ankštinių, bulvių patiekalas ar bent garnyras. Taip pat stengiuosi įdėti skirtingų mėsų, paukštienos patiekalų, kad nevalgyti vien vištienos ar kiaulienos visą savaitę. Bei atsižvelgiu, kas po savaitės dar užsiliko šaldytuve ir šaldiklyje. Taigi planavimas spartėja ir lengvėja. 

Po praeitos savaitės šaldiklyje stipriai padaugėjo vietos. Pagaliau apmažinau sukauptas atsargas. Tas labai gerai! 

Mūsų šios savaitės pietų (ir ne tik) meniu toks:

* (N) reiškia, kad patiekalą gaminsiu pagal naują, dar nebandytą receptąPIRMADIENIS (Vegetariškas)

Kukurūzų kepsneliai (N)
Moliūgų, žirnelių ir šalavijų rizotas (N)

ANTRADIENIS

Marokietiškai troškinta aviena su kuskusu (N) (receptas čia)

TREČIADIENIS

Orkaitėje kepta menkė su pomidorų plutele, ryžiais ir virtais brokoliais 


KETVIRTADIENIS


NUMATOMI KEPINIAI

Pagal nuotaiką

4 komentarai :

 1. Sveiki,labai geri jūsų meniu pavyzdžiai,sėmiuosi įdėjų ir gaminu iš šaldiklio atsargų. Rezultatas- tuštėja (šaldiklis :))
  Kelintąkart randu meniu kalakutienos kukulius pimidorų padaže...tik recepto neradau,gal pasidalinsit?

  AtsakytiPanaikinti
  Atsakymai
  1. Sveiki Dalia ;) Labai smagu, kad Jums praverčia mano meniu ir matot akivaizdžius rezultatus - tuštėjantį šaldiklį :))
   Kalakutienos kukulius ir šiaip tokio tipo kukulius su spagečiais gaminu dažnai, nes mano dvimetė juos labai mėgsta ;) Pasistengsiu šią savaitę gaminant nufotografuoti ir įdėti receptą. Nepavykdavo iki šiol, nes lyja, tamsu ir foto nesigaudavo :))
   Dabar vien dėl Jūsų pasistengsiu ;)

   Panaikinti
  2. O ačiū labai,lauksiu :) stengiuosi gaminti ir aš taip,kad patiktų/tiktų ir vaikams,nes gaminimo atskirai kiekvienam nepropoguoju :)
   Ir ačiū,kad dalinatės,įkvepiate savo receptais!

   Panaikinti
  3. Ačiū, kad skaitot. Kol kas nors skaitys, tol dalinsiuos :D

   Mano panelė tikrai ne viską valgo, tenka su jos maistu palaviruoti. Būna kartais tą patiekalą valgo noriai, kitąkart jau nebevalgo :)) Pagal nuotaiką matyt. :))

   Panaikinti

Printfriendly